Mi Band 3 - Коментари, Отзиви и полезни линкове

За всички smart гривни

Модератор: clappingmonkey

Отговори
Потребителски аватар
Leon
Регистриран: 21 яну 2019, 12:18
Устройство: Galaxy S9 Plus
Дадени: 1350 пъти
Получени: 929 пъти

19 фев 2019, 14:54

Изображение

Кратко ревю:

Новата гривна на Xiaomi, Mi Band 3 е още по иновативна, тя е малко по заоблена и идва по голям 0.78 инчов OLED дисплей тук вече хардуерния бутон с който се управляваше старата Mi Band 2 го няма, той е заменен с чувствителен на допир сензорен тъчскрийн, чрез който можете да управлявате и навигирате във функциите на гривната. На екран по всяко време ще можете да виждате подробно, часа, датата, годината и месеца, и дори прогнозата на времето за три дена напред! MI Band 3 е почти същата на размер като старата Mi Band 2, тя е доста малка и тежи само 20 гр., но да не забравяме, че това все пак е гривна и тя трябва да бъде компактна и удобна. Гривната може да Ви покаже и даде подробна информация за изминатото разстояние, колко крачки сте направили, за какво време, и колко калории сте изразходили, Mi Band 3 ще измери и вашия пулс, сърдечен ритъм и ще ви даде още много други полезни данни само с едно докосване на пръста. Интелигентна технология отговаря на вашите движения. Веднага след като вдигнете ръката си, гривната ще покаже текущото време - лесно и удобно. И нещо интересно, ако загубите вашия мобилен телефон, гривната може да го намери и извика с едно натискане на бутон, телефонът Ви където и да е стига да е в обхвата на Bluetooth ще издаде алармен сигнал.

Видео ревю:
Функции:
  • Измерване на броя на стъпките и изминатото разстояние;
    Изчисляване на изгорени калории;
    Измерване на сърдечен пулс;
    Проследяване на съня;
    Показване номера на повикващия и показване на известия;
    Заглушаване на смартфона при обаждане;
    Деактивиране на будилника от гривната;
    Прогноза за времето.
    В гривната са вградени няколко готови програми за тренировка.
Спецификации:
  • Дисплей - 0.78" OLED 128х80
    Размер - 46.9×17.9×12 mm
    Тегло - 20g
    Свързаност - Bluetooth, от 4.0 Android, от 9.0 iOS
    Батерия - 110mAh
От къде може да купим гривната:

Програми с които може да се персонализира гривната:
Mi Fit (Официалното приложение) ;
Mi Fit (Моднато, без фирмуер) ;
Mi Band Master;
Notify & Fitness for Mi Band;
Tools & Mi Band;
Gadgetbridge;

Голяма база с фирмуери и ресурси може да намерите тук ==> GeekDoing и тук ==> 4pda

Ако сте едни от първите закупили гривната, предназначена за китайския пазар, най-вероятно ще имате проблеми с езика. Има няколко вариянта да накараме гривната да работи само на Английски:

• Задавате езика на телефона на Английски. След като се свържете с гривната, езика и автоматично ще се смени на Английски.
  • Инсталирате и свързвате гривната с Gadgetbridge и от настройките на програмата си избирате на какъв език да работи гривната
  • Слагате custom firmware с Английски език и инсталирате приложението Mi Fit без фирмуер в него. В противен случай гривната ще се ъпдейтва автоматично от приложението.
Инсталирането на друг фирмуер и ресурси става отново с програмата Gadgetbridge . Флашването става като свалите фирмуера на телефона. След това се споделя файла към gadgetbridge който ще го флашне на гривната.

Как се флашва фирмуера:

Как да ползваме гривната на Български език:

За целта е нужно да флашнем къстъм фирумер с вграден Български език и ресурси с bold шрифт за да ни излиза всичко както трябва.
  • 1. Инсталира се моднатата версия Mi Fit (без фирмуер) . Тук е момента да отбележа,че приложението има проблем с логването с Google акаунт и Facebook. Трябва да се логнете с xiaomi акаунт.
    2. С помоща на Gadgetbridge инсталирате Български език и съответните ресурси
    Български фирмуер и ресурси - 2.0.0.4
    BOLD шрифт за да няма място между бувките и да изглеждат по-добре известията - BOLD Font

Note:
Ако все пак някой среща затруднения, може да погледне тук за подробно обяснение, как се слага фирмуера How to Install Firmware

PS:
Мисля, че нахвърлих главното за гривната и малко обяснение за фирмуера + линкове. Темата съм я срещал и на други места,но ми се стори леко хаотичноa там и за това реших да я пусна тук с цялата информация събрана на едно място. Надявам се не да не се сметнат линковете към други форуми (все пак са чужди) за реклама. Ако все пак е така ,екипа може да редактира където сметне ,че е необходимо.
Тези акаунти благодариха на автора Leon за поста (общо 7):
MUFC (19 фев 2019, 15:15) • BNI (19 фев 2019, 15:22) • BoCap (19 фев 2019, 16:52) • kumbeto (19 фев 2019, 22:12) • Ванката (23 юли 2019, 16:34) • galaxyhopper (25 сеп 2019, 17:53) • Showtime (27 сеп 2019, 06:51)
Samsung Galaxy S9 Plus | OneUI 2.0
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

🇧🇬 ⁣⁣⁣https://t.me/SamsungBulgaria
MUFC
Регистриран: 20 май 2018, 22:02
Устройство: Pixel 2 XL
Дадени: 1191 пъти
Получени: 1256 пъти

19 фев 2019, 15:16

Чудесно ревю! Поздравления!
Тези акаунти благодариха на автора MUFC за поста:
Leon (19 фев 2019, 23:58)
Изображение
galaxyhopper
Регистриран: 27 апр 2019, 10:36
Устройство: Samsung Galaxy S8+
Дадени: 63 пъти
Получени: 123 пъти

25 сеп 2019, 17:56

@Leon
Чудесно ревю! Знам, че имаш такава и както и Samsung S9+, би ли споделил как би станало прехвърлянето на данни от Mi fit в Samsung Health? Дали си струва и дали е ефективно?
Бях срещнал някакво прехвърляне през Google fit и то до колкото си спомням следваше да се прави ръчно, което не би ме устройвало, ако реша да правя някаква такава врътка.
Samsung Galaxy S8 Plus Coral Blue
Samsung clear view standing cover - Благодаря за милия жест от Showtime :)

Как да продаваме снимки направени от смартфона си? - viewtopic.php?f=37&t=1045
Потребителски аватар
Leon

26 сеп 2019, 17:36

Не си заслужава да се занимаваш с прехвърляне. В началото се опитвах, но се оказа, до колкото си спомням, че ти трябват поне 3 приложения и я стане я не стане. После реших да премахна Health приложението на Samsung и инсталирах само модифицирана версия на Mi Fit за да не ми обновява фирмуера на гривната.

Аз наскоро се разделих с нея :) Принципно искам часовник. Колебая се дали и да не поръчам Mi Band 4, да я разцъкам и да реша в последствие дали ще ползвам часовник или гривна. Часовника може да се окаже голям за моите ръце.

Днес пък се разходих до Джъмбо и се оказа, че там продават реплика на Mi Band 3 :D също и някакъв часовник, отново реплика на реплика...
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

galaxyhopper

26 сеп 2019, 19:12

Мислих за mi band 4 с тази възможност за прехвърляне. Всъщност разбрах как става - mi fit -> google fit -> health sync (или нещо подобно) -> Samsung Health.

Виж в магазините и пробвай някои от часовниците. Gear s2 не ми беше голям.

Потребителски аватар
Leon

26 сеп 2019, 19:17

Да, такава беше врътката. Това не ми допадаше. Също така, за да я настроя както аз искам, трябваше да ползвам поне 2-3 приложения. В повечето магазини нямат налични каквито и да е часовници. Ще погледна все пак.

Mi Band 4 е ъпгрейдната до някаква степен, интересно ми е как ще се разберем с нея :D Дали пак ще има упражнения за луди или ще е по-лесно.
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

galaxyhopper

26 сеп 2019, 20:48

В Технополис/Техномаркет бях гледал като излезе gear s2.
Сега гледам в моя град на единия А1 има изложени смарт часовници на Самсунг.

По-добре да не ходиш да гледаш. Ще се зарибиш 😁

На xiaomi просто е трудна задачата да видиш гривни и часовници по магазините, поне аз не съм виждал.
Тези акаунти благодариха на автора galaxyhopper за поста:
Leon (27 сеп 2019, 09:49)

Отговори

Върни се в “Гривни”