Mi Band 4

За всички smart гривни

Модератор: clappingmonkey

Отговори
Потребителски аватар
Leon
Регистриран: 21 яну 2019, 12:18
Устройство: Galaxy S9 Plus
Дадени: 1350 пъти
Получени: 929 пъти

19 сеп 2019, 22:43

Изображение

Кратко ревю от @XiaomiShop

Китайският гигант Xiaomi обяви най-новата си смарт гривна Xiaomi Mi Band 4 на събитие в Китай. Тази гривна идва с цветен сензорен дисплей AMOLED от 0,95 инча, който е с 39,9% по-голям от на неговият предшественик Mi Band 3, така че може да показва повече символи и е защитен от 2.5D устойчиво на надраскване стъкло. Той има 60 различни цветови теми. Също така 5ATM водоустойчив, така че можете да го вземете за гмуркане до 50 метра.
Mi Band 4 има 6-осен жироскопен сензор и се предлага с 6 спортни режима, може да следи данните за плуване в реално време и поддържа разпознаването на жестове и движение на ръката. Гривната разполага с вграден микрофон за гласов асистент Xiao AI, който може лесно да контролира Xiaomi Smart Home ioT аксесоари. Band 4 се предлага в черни, кафяви, сини, оранжеви и розови цветове. Xiaomi Mi Band 4 също има NFC версия.

Xiaomi Mi Band 4 спецификации:
  • AMOLED 24-битов цветен сензорен дисплей с яркост до 400 nits, 2.5D устойчиво на надраскване стъкло
  • Показва времето, стъпките, пулса, дейностите, времето, известията от приложения, повикванията и др
  • Микрофон за гласов асистент (само за NFC версията)
  • Фотоплетизмография (PPG) / сензор за пулс
  • Наблюдава спортни активности, проследява съня ви и напомня при заседяване на едно място
  • Триосен акселерометър + триосен жироскоп, сензор за мониторинг на употреба
  • 22.1g / 22.2g (NFC) ултра леко тяло
  • 5ATM (50 метра) водоустойчив
  • Bluetooth 5.0 LE, NFC (по избор)
  • Литиево-йонна батерия от 135mAh / 125mAh (NFC) с до 20 дни / 15 дни (NFC)
Видео ревю от @TechTipsMedia

От къде може да закупим гривната:

Приложения

Приложения с които можем да персонализираме и настройм гривната:

Свързване и настройки:

Персонализация:

Ако сте си купили китайската версия или по някаква причина гривната е на китайски, има няколко начина да се смени езика.
  • 1. Сменяте езика на телефона да е на Английски език.
    2. Ползвате приложението което споделих по-горе (Gadgetbridge ), за да смените езика.
    3. Може да ползвате модифицираното приложение Mi Fit в което по подразбиране е зададен Английски език.

Фирмуер и ресурси

Тук е момента да спомена, че за момента нямам гривната и не съм тествал никои от ресуристе и фирмуера по-долу. Всичко което правите е на своя отговорност.

_______________________________________________________________________________________________________________________
    • Международен фирмуер
    Поддържани езици: Chinese, English, Spanish, Russian, German, French, Italian

Линк: >>>>

Как се инсталира:

Първо изтривате официалното приложение Mi Fit. След това инсталирате модофицираното от линка и фирмуера ще се обнови сам.

_______________________________________________________________________________________________________________________

Български език за Mi Band 4

За да инсталирате Български ресурси на гривната си, трябва да сте със версия на фирмуера 1.0.6.12. Ресура се инсталира посредством приложението Notify & Fitness . След като инсталирате ресурса (MB4BG.res.bin) може да изтрите Notify, ако нямате намерение да го ползвате. След това се инсталира Mi Fit 4.0.9 за да се смени езика и да не се актуализира автоматично фирмуера.

Фирмуер

Линк: 1.0.6.12

Ресурс

Линк: MB4BG.res.bin

Mi Fit:

Линк: Mi Fit 4.0.9
Тези акаунти благодариха на автора Leon за поста (общо 3):
MUFC (19 сеп 2019, 22:53) • Showtime (19 сеп 2019, 23:00) • galaxyhopper (06 окт 2019, 16:22)
Samsung Galaxy S9 Plus | OneUI 2.0
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

🇧🇬 ⁣⁣⁣https://t.me/SamsungBulgaria
galaxyhopper
Регистриран: 27 апр 2019, 10:36
Устройство: Samsung Galaxy S8+
Дадени: 63 пъти
Получени: 123 пъти

06 окт 2019, 16:27

Правилно ли разбирам, че разликата между китайската и глобалната версия е само в езика?
Все повече се замислям за тази гривна и като цял бих я ползвал на български или английски. Китайската версия може ли да се направи на български?

Мисля, че би ми влязла доста в употреба. Имам изградени навици да тичам навън, всяко лято плувам и отделно тази година карах колело.
Според вас, от къде може да се намери на най-ниска цена към днескашна дата?
Samsung Galaxy S8 Plus Coral Blue
Samsung clear view standing cover - Благодаря за милия жест от Showtime :)

Как да продаваме снимки направени от смартфона си? - viewtopic.php?f=37&t=1045
Потребителски аватар
Leon

06 окт 2019, 17:28

Не съм поглеждал скоро, но може би в AliExpress. Аз също се чудя дали да не си я купя и да я разцъкам. Насочил съм се към Galaxy Active2, но ако ми е прекалено голям...Ще се върна на гривната. Голям плюс е тук, че батерията издържа едно 15 дена, така поне беше при Mi Band 3. Относно китайската версия, аз до колто разбрах фирмуера е един и същи. Китайска версия обаче би трябвало да разполага с NFC чип, микрофон и гласов асистент, който си е само за Китай.

Български език ще се ползва, от това което съм писал, пък и така съм го разбрал :D като при 3ката. Слага се фирмуер с български ресурси и се ползва модифицирана версия на приложението ми фит, за да не ъпдейтва фирмуера и да се връща на китайски/ английски. Тук големия ъпгрейд е цветния дисплей и повечето опции за персонализция. Идва и с голям борй watchface, докато при mi band 3 за всяка промяна трябваше да се флашва други ресурси.

Алиекспрес, типично по китайски, започнах да стават изключително нагли, за това вече внимавам какво и как купувам. Онзи ден получих мейл за някакви изключителни намаления от сорта на 0,1$. След като отворих тези 0,1$ станаха 3$. При поръчката, не знам как се получи, станаха цели 10$. Това преди го нямаше, сега нещо са променили и може би ще спра да купувам от тях.
Тези акаунти благодариха на автора Leon за поста:
galaxyhopper (06 окт 2019, 18:41)
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

galaxyhopper

06 окт 2019, 18:41

Намирам китайска версия за 19,3$ (близо) с 4,99$ доставка. Изглежда ми примамливо :D Която е по-евтина, нея се взима. Взимам я за спорт, за друго не ми трябва :D

Не съм си взел смарт часовник заради:
1. Батерията.
2. Цената

Имам много хубав часовник и не ми се прави избор между няколко за да се лиша от единия. Не ми се струва разумно да държа няколко скъпи в себе си. Така гривната дори и да я очукам, няма да ме е яд колко един скъп смарт, който ще се обезцени и без това. Нормалният ми часовник е много здрав и трудно се обезценява.

Потребителски аватар
Leon

06 окт 2019, 19:11

Добра цена си намерил. Виж само да не поръчаш реплика, че аз наскоро като гледах има едни Mi band M4. Версиите с М са реплики. Продават се вече и в Джъмбо :D
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

galaxyhopper

06 окт 2019, 19:58

Да и аз забелязах това. Но тази си е уж оригинална и със 7900 ревюта. Продавач xiaomi smart online store.

Отговори

Върни се в “Гривни”