Samsung Galaxy Note 9 [Обща дискусия]

Отговори
Потребителски аватар
Leon
Регистриран: 21 яну 2019, 12:18
Устройство: Galaxy S9 Plus
Дадени: 1336 пъти
Получени: 920 пъти

18 апр 2019, 23:56

Изображение

Всичко за модела!
Тези акаунти благодариха на автора Leon за поста (общо 2):
Mitko (19 апр 2019, 00:06) • BNI (19 апр 2019, 00:17)
Samsung Galaxy S9 Plus | STOCK
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

Samsung Android България 🇧🇬 ⁣⁣⁣https://t.me/SamsungBulgaria
Коста
Регистриран: 24 апр 2019, 17:04
Устройство: Note9
Дадени: 227 пъти
Получени: 193 пъти

03 май 2019, 17:13

Имам телефона от няколко месеца и ако може ще пиша тук кратък списък с плюсове и минуси на модела Според Мен.
Може пък да е полезно при избора на други.

Плюсове :
-Водоустойчив е! Алилуя! След няколко удавени телефона най-накрая не се притеснявам!
-Стабилна работа - не съм рестартирал от 3 317 часа (около 4.6месеца).
-Бърз е и не загрява при работа. То друго може ли да се очаква? :-)
-Много издражлива батерия (за смартфон) - зареждам всяка втора вечер приблизително.
-Селфи камерата вече е използваема (благодарение на блутута на писалката и повишеното качество на снимките)
-Режима със супер забавено видео е ''супер забавен'' понякога. И не е неизползваем като при експерията на един приятел примерно.
-Камерата е на ниво (не телето, а основната)
-Пръстовия отпечатък работи добре (това не би трябвало да го пиша, но като се имат в предвид проблемите с предния телефон..)
-Има жак за слушалки. Ползвам и блутут, но жака ми е необходим.
-Изключително доволен съм от калъфа (клиър вю) !!! Силно препоръчвам!
-Двусимов е.
-Красив телефон е.

Минуси:
-Много ме е яд че не трябва да ъпдейтвам, за да не изгубя възможността да записвам разговорите си. (това е проблем спуснат от Гугъл) За мен тази екстра е толкова важна, че съм готов да не ъпдейтна НИЩО в следващите години, само за да я имам!
-Камерата няма функциите на стария ноут (съраунд снимките ги няма и не само те). Предполагам за да си продават другите продукти като 360градусовата камера боклук примерно.
-Екрана все още мига (не е много подходящ за четене на е-книги). Вярно по-малко от предните модели но..
-Лицевото разпознаване е смешно :-)
-Скенера на ириса не работи вечер..
-Втората (теле) камера е на практика излишна. Понеже снимките с нея са по-некачествени от основната гледам да не я използвам. Да речем че е по-добре от нищо, но ако можеше да не плащам за нея бих си спестил парите.
-Сензора за натиск на хоум бутона е софтуерен. (за мен е смешно, но трябва да призная че работи добре)
-Извития екран продължава да ме дразни все още при четене. Едно такова дразнещо изкрящо е отстрани.
-Мааалко по-дълъг е отколкото трябва и по този повод не мога да закопчея нито един джоб, в който го слагам и няколко пъти пада по този повод, като се наведа. Добре че е клиър вю ковъра :-) Започнах да го нося в дънките..

Пп Въпреки че на няколко пъти се каних да го връщам за съжаление все откривам, че просто няма с какво да го заменя.
Последна промяна от Коста на 03 май 2019, 22:24, променено общо 1 път.
Тези акаунти благодариха на автора Коста за поста (общо 5):
Mitko (03 май 2019, 17:27) • Leon (03 май 2019, 17:53) • Ванката (03 май 2019, 20:06) • BNI (03 май 2019, 21:58) • Showtime (04 май 2019, 22:12)
Автоматично и безплатно!
Потребителски аватар
Leon

03 май 2019, 18:02

Добре си обобщил :)
Ако смениш марката в бъдеще, ще откриеш какво ти предлагат Samsung и от какво ще трябва да се лишиш. За пример ще дам P30, един познат го избра пред S10 и сега се налага да ползва разни аппове за да му вършат нещо което предишния му телефон го е имал вградено... Аз минах от HTC на Samsung и видях, че един телефон може да предлага много повече.

Като голям фен на мобилните аксесоари и по точно кейсовете xD да спомена, че след ъпдейта до Android 9 Pie има вероятност да не ти работи и Clear View. Много хора се оплакват от проблема, но все още не е отсранен. Имам и другия Led View, с него нямам проблем.

П.П

Предполагам и моя следващ телефон ще е от Note сериата. Сегашния ми, S9+ си го взех съвсем случайно :D
Коста (03 май 2019, 19:38) • Ванката (03 май 2019, 20:04)
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

Потребителски аватар
Mitko
Регистриран: 20 май 2018, 22:02
Устройство: Pixel 2 XL
Дадени: 1131 пъти
Получени: 1194 пъти

03 май 2019, 19:53

Я дай пример, кои са тия апове и какво вършат!?
Изображение
Потребителски аватар
Leon

03 май 2019, 21:06

Едно от нещата за които се сещам е - Smart Stay (Умно оставане).
Изображение
Разбрах ,че P30 няма такава опция и се налага да се инталира нещо допълнитлено от Play Store. Хубавото при андроид е ,че можем да сменим всичко което не ни харесва или да ползваме програма в случая за нещо което ни липсва. Подобна функция за мен е must have за флагман. Мислех си по-следващия ми телефон да е Huawei, но покрай всичко което изчетох се отказах. Сигурен съм ,че ще има и други неща които в последствие ще ми липсват . Може пък и да си има алтернатива един ден :D

Принерно:
  • Always On
Huawei също си имат, но тепърва го пуснаха и докато се развие, ще му трябва време.
  • Samsung Pass
Запомня ми паролите и не се налага да ги пиша повече, понеже ги синхронизира с Samsung Cloud 8-)
  • Edge Panels
Не е кой знае какво :D но ми харесва да ги има без да използвам допълнително приложение. Там ползвам опциите за скрийншот и си следях колко нет ползвах.
  • Samsung Knox
Това ми е смешно като го споменава и за момента не го ползвам. Мисля, че е алтернатива на Microsoft SandBox, което само по себе си си е big deal.
  • Видео тапетите за локскрийн
Не беше налична когато започнах да ползвам Samsung, пуснаха я опцията по някое време и бързо ми стана една от любимите :)
  • Good Lock
Много приятно бях изненадан. Предлагат доста голяма персонализация за телефона. Нещо което може би не мога да постигна с руут и къстъм ром. Четох ,че се е педлагало от Android 6 насам.
  • Led View и Cover View
Mного си обичам и двата кейса :D (имам доста) не знам дали мога да го броя тук, но.... Не знам дали конкуренцията имат подобни.

И на последно място бих казал - възможността целия интерфейс на телефона + апповете да са amoled black (Swift Installer). При Huawei мисля ,че се поддържат само някой приложения.

PS:
Като се сетя, че едно време HTC не поддържаха да работиш с две приложения едновременно :D а сега с Good Lock имам опция и двете отворени приложения да са актвини едновременно.
Тези акаунти благодариха на автора Leon за поста:
Showtime (04 май 2019, 21:10)
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

Потребителски аватар
Mitko
Регистриран: 20 май 2018, 22:02
Устройство: Pixel 2 XL
Дадени: 1131 пъти
Получени: 1194 пъти

04 май 2019, 00:06

Значи половината неща ги имам и аз в Р9 лайт 2016 година....😎

Другите са пълни шитове, Самсунг бози. Аз смених S5, с 9 лайта. И видях какво е телефон, без бъгове и глупости, и какво е нормално и работещо УИ.

Който не е ползвал ЕМУИ, той си пее старата песен за Тъчуиза и функциите.
Смарт стей, го имат всички. За паролите няма да коментирам. Оуейс ОН е само за ОЛЕД.

Сори че съм критичен, но не е като да нямам поглед над нещата.
Пробвай с един Хуавей, и виж дам за какво говорим. 😉🤗

И се извинявам искрено на всички читатели в темата, няма да спамя повече с глупотевини тук, не искам и да предизвиквам МОДа на раздела да "работи".
👍🍺
Тези акаунти благодариха на автора Mitko за поста:
Leon (04 май 2019, 11:14)
Изображение
galaxyhopper
Регистриран: 27 апр 2019, 10:36
Устройство: Samsung Galaxy S8+
Дадени: 63 пъти
Получени: 123 пъти

04 май 2019, 10:04

^ Ами, нямаш и това е :)
Touchwiz отдавна го няма в телефоните на Самсунг.
AOD е в пъти по-развит в Самсунг (това има предвид Leon). В Huawei още прохождат с нотификациите в него през 2019.
Тези акаунти благодариха на автора galaxyhopper за поста (общо 3):
Leon (04 май 2019, 11:14) • Showtime (04 май 2019, 21:08) • Ванката (24 юли 2019, 17:05)
Samsung Galaxy S8 Plus Coral Blue
Samsung clear view standing cover - Благодаря за милия жест от Showtime :)

Как да продаваме снимки направени от смартфона си? - viewtopic.php?f=37&t=1045
Потребителски аватар
Leon

17 юни 2019, 14:40

Note 9 също е получил нощния режим на снимане. Актуализацията е с номер N960FXXU3CSF9 и размер 704MB. Включва също така QR Scanner за камерата, и вече няма да се налага да се ползва Bixby Vision.

Camera Night mode for Galaxy Note 9 arrives with latest monthly update

ИзображениеИзображение
Showtime (24 юли 2019, 16:42) • Ванката (24 юли 2019, 17:04)
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

Потребителски аватар
Leon

24 юли 2019, 16:25

"Последния Самурай" 😋 как хубави звучи...

Showtime (24 юли 2019, 16:42) • Ванката (24 юли 2019, 17:04)
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

Потребителски аватар
Leon

24 авг 2019, 23:05

Новия Game Booster от Note 10 работи също и на Note 9 и Galaxy S9. Apk тата са налични в XDA . Ето и директен линк - http://bit.ly/2HpkeQt

П.П

Може да инсталирате и приложението за Discord. За да се свърже обаче трябва да влезте в настройки, приложения и на двете приложения (Game launcher, game booster) да дадете разрешение connect to discord.

Изображение
Тези акаунти благодариха на автора Leon за поста:
Mitko (24 авг 2019, 23:14)
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

Отговори

Върни се в “Samsung Galaxy Note 9”