Препоръки за сайта и форума

Правила, проблеми и препоръки

Модератор: clappingmonkey

MUFC
Регистриран: 20 май 2018, 22:02
Устройство: Pixel 2 XL
Дадени: 1191 пъти
Получени: 1256 пъти

06 яну 2019, 22:50

Абе , черната си е черна. 😁😉
Изображение
Потребителски аватар
buci59
Регистриран: 16 фев 2019, 22:33
Дадени: 12 пъти
Получени: 11 пъти

16 фев 2019, 23:30

Идвам от друг форум и да ви кажа, този ми е малко объркващ, трудно се ориентирам, кои са новите теми и мнения, кой е модератор на за отделните модели. Какъв е реда за създаване на нова тема(например Honor 8x)Вярвам, че ще свикна с новото.
Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
MUFC
Регистриран: 20 май 2018, 22:02
Устройство: Pixel 2 XL
Дадени: 1191 пъти
Получени: 1256 пъти

16 фев 2019, 23:35

buci59 написа:
16 фев 2019, 23:30
Идвам от друг форум и да ви кажа, този ми е малко объркващ, трудно се ориентирам, кои са новите теми и мнения, кой е модератор на за отделните модели. Какъв е реда за създаване на нова тема(например Honor 8x)Вярвам, че ще свикна с новото.
Добре дошъл! Желая приятно прекарване при нас!

Горе ляво, в "Бързи връзки", има "Виж новите мнения". Така най-лесно виждаш всичко ново писано.

Най-активният раздел, е "Андроид ОС Новини". Разгледай го.

Едвали кой за какво е модератор, ще ти е от полза. :mrgreen: :P

За Honor 8X, може да влезеш в раздела за Huawei, И сбутона "Нова тема", да си пуснеш каквото искаш.
Изображение
Потребителски аватар
Leon
Регистриран: 21 яну 2019, 12:18
Устройство: Galaxy S9 Plus
Дадени: 1350 пъти
Получени: 929 пъти

19 фев 2019, 13:07

Предлагам в раздела пограми и игри да се добави и комуникации. Струва ми се ,че ще е полезно и най- подходящо там да се споделят всякакви приложения за комуникация - facebook,messanger,viber и т.н
Тези акаунти благодариха на автора Leon за поста:
clappingmonkey (19 фев 2019, 17:53)
Samsung Galaxy S9 Plus | OneUI 2.0
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

🇧🇬 ⁣⁣⁣https://t.me/SamsungBulgaria
Потребителски аватар
clappingmonkey
Регистриран: 21 май 2018, 10:19
Дадени: 75 пъти
Получени: 55 пъти

19 фев 2019, 17:54

Добро предложение. Ще го обсъдим! (:
Потребителски аватар
Leon

21 фев 2019, 13:18

Имам още едно предложение. Да се създаде раздел Фотография в който ще се поделят програми за фото обработка. Струва ми се,че ще е по-подредено и организирано. Разбира се, не пречи и да се използва раздела всичко останало. Благодаря за вниманието :)
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

Потребителски аватар
BNI
Регистриран: 21 май 2018, 09:50
Устройство: Google Pixel 5
Дадени: 1047 пъти
Получени: 1130 пъти

21 фев 2019, 13:36

Leon написа:
21 фев 2019, 13:18
Имам още едно предложение. Да се създаде раздел Фотография в който ще се поделят програми за фото обработка. Струва ми се,че ще е по-подредено и организирано. Разбира се, не пречи и да се използва раздела всичко останало. Благодаря за вниманието :)
Имаме си доста активен и развиващ се подфорум фотография в Общи приказки.
Тези акаунти благодариха на автора BNI за поста:
Leon (21 фев 2019, 14:16)
Да се разсъждава логично и да се разсъждава вярно са две различни неща. Но все пак по-важно е да се разсъждава.
Потребителски аватар
Showtime
Регистриран: 02 фев 2019, 13:51
Устройство: Samsung Galaxy Note 10+ Huawei P30 pro
Дадени: 2299 пъти
Получени: 1960 пъти

30 мар 2019, 15:28

Здравейте,

имам 2 запитвания:

1.) За мобилната версия - възможно ли лентата горе с препратки към пътя до темата - да се постави и долу:

Изображение

Влизам в дадена тема, чета, стигам до края, и най-долу имам линк към началото, но не и към раздела, в който съм. Ако съм в Андроид новини - или трябва да скроля до горе - за да се върна в раздела; или да отида в началото и да прецъкам - новини и слухове, и после Андроид новини. Лично за мен ще е много удобно, ако в края на всяка тема - мога да се върна в същия раздел.

Някакъв вариант е и най-долу да има бутон "back to top" - връща е най-горе на страницата, където лентата я има, и се спестява скролването.

2.) Има ли опция, когато влагам изображение - да указвам с какви размери да се визуализира. Например - качено е някъде с голям размер, но искам тук да се вижда по-умалено. В общия случай, когато имам такова желание - задавам размер на височина или ширина, а платформата си пресмята колко да е другият параметър, например изписвам: [ img height=500 ]link[ /img ] или [ img width=300 ]link[ /img ] и в крайна сметка се получава [ img height=500 width=300 ]link[ /img ] (умишлено оставям паузи до скобите, за да се вижда текста) . Само, че тук не ми се получава, и или се отказвам да споделям голямата снимка, или специално я тегля, и качвам някъде умалена, за да я споделя.
SG Note10 plus addicted 💋
Потребителски аватар
bodonance
Регистриран: 21 май 2018, 10:05
Дадени: 168 пъти
Получени: 195 пъти

01 апр 2019, 06:22

Showtime написа:Здравейте,

имам 2 запитвания:

1.) За мобилната версия - възможно ли лентата горе с препратки към пътя до темата - да се постави и долу:

Изображение

Влизам в дадена тема, чета, стигам до края, и най-долу имам линк към началото, но не и към раздела, в който съм. Ако съм в Андроид новини - или трябва да скроля до горе - за да се върна в раздела; или да отида в началото и да прецъкам - новини и слухове, и после Андроид новини. Лично за мен ще е много удобно, ако в края на всяка тема - мога да се върна в същия раздел.

Някакъв вариант е и най-долу да има бутон "back to top" - връща е най-горе на страницата, където лентата я има, и се спестява скролването.

2.) Има ли опция, когато влагам изображение - да указвам с какви размери да се визуализира. Например - качено е някъде с голям размер, но искам тук да се вижда по-умалено. В общия случай, когато имам такова желание - задавам размер на височина или ширина, а платформата си пресмята колко да е другият параметър, например изписвам: [ img height=500 ]link[ /img ] или [ img width=300 ]link[ /img ] и в крайна сметка се получава [ img height=500 width=300 ]link[ /img ] (умишлено оставям паузи до скобите, за да се вижда текста) . Само, че тук не ми се получава, и или се отказвам да споделям голямата снимка, или специално я тегля, и качвам някъде умалена, за да я споделя.
По т.1 мога да отговоря ...
Те го back to top бутона ... И на твоя скрин си стои ...
По т.2 не съм компетентен в момента за да дам отговор ...Изображение
Потребителски аватар
Showtime
Регистриран: 02 фев 2019, 13:51
Устройство: Samsung Galaxy Note 10+ Huawei P30 pro
Дадени: 2299 пъти
Получени: 1960 пъти

01 апр 2019, 06:34

Мерси, забелязах го вчера, но реших да не редактирам 👌
SG Note10 plus addicted 💋
Потребителски аватар
clappingmonkey

01 апр 2019, 13:12

Showtime написа:
30 мар 2019, 15:28
Здравейте,

имам 2 запитвания:

Изображение

По точка 1:
Има оранжев бутон със стрелка нагоре за Back To The Top.

Изображение

Най-долу след темата в дясната част има бутон "Отиди на" - натискаш и ти илизат всички раздели.

Изображение

Изображение

По точка 2: Проблема със снимките е оправен и вече няма да излизат огромни снимки. Ще се визуализира среден тъмбнейл с линк към цялата снимка.
Тези акаунти благодариха на автора clappingmonkey за поста:
Showtime (01 апр 2019, 14:51)
Потребителски аватар
Leon

03 авг 2019, 17:57

Едно предложение, което по скоро е лично виждане. Не пречи да споделя 🙂

Когато се цитира някой пост със снимка, снимката в цитирания пост автоматично да се скрива във спойлер. Понеже когато се цитират няколко човека много се разтеглят постовете.
Тези акаунти благодариха на автора Leon за поста:
Belqta (09 сеп 2019, 15:56)
HTC One M8 | Viper10
Samsung Glaxy Buds

Потребителски аватар
clappingmonkey

05 авг 2019, 11:07

Ще проверя какво може да се направи по въпроса. :)
Тези акаунти благодариха на автора clappingmonkey за поста:
Leon (05 авг 2019, 15:08)
Потребителски аватар
marti
Регистриран: 20 юли 2019, 13:41
Дадени: 34 пъти
Получени: 57 пъти

09 сеп 2019, 14:58

Сега виждам нещо- пиша си мнение, публикувам го и както следва ми се показва мнението в съответната тема. Това добре, но ми липсва отдолу бутонът да се върна към самият подфорум в който е темата- преди да публикувам коментар бутончето е налично, след това обаче го хваща липсата. Открийте разликите по картинките:

Изображение Изображение

Може ли да се поправи дефекта?
Тези акаунти благодариха на автора marti за поста:
MUFC (09 сеп 2019, 22:15)
Потребителски аватар
marti
Регистриран: 20 юли 2019, 13:41
Дадени: 34 пъти
Получени: 57 пъти

12 сеп 2019, 18:05

Два пъти вече сайта почва да се влачи и после ми изписва "няма връзка със сайта"- сритайте гнусните мързели от Суперхостинг
Отговори

Върни се в “iDroidBG - за сайта и форума”